Muratpaşa Tıkanan Kanalizasyon Nasıl Açılır?


Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde kanalizasyon tıkanıklığı sorunlarında, Muratpaşa tıkanan kanalizasyon nasıl açılır? Konusunda araştırma yapılarak, konusunda tecrübeli firmalar tercih edilebilir. Kanalizasyon tıkanıklığı sorunları, giderlerin geri tepmesi, yeteri kadar akışkanlık sağlanamaması, çevreye yaydığı pis koku ile kendini gösterir.
Kişisel yöntem olarak kanalizasyona bol su salınımı gerçekleştirilebilir. Ancak kanalizasyonun tamamen tıkanması durumunda bu çözüm yöntemi pekte sonuç vermez. Kanalizasyon tıkanıklığında tecrübeli firmalardan yardım alınması, sorunun kısa sürede giderilmesine imkan sağlar. Tıkanıklığın nedenlerine bağlı olarak, tecrübeli ekip tarafından tespit edilen yöntemler kullanılır.

Tıkanan Kanalizasyonlarda Uygulanan Profesyonel Yöntemler

Kanalizasyon tıkanmalarında profesyonel çözüm yöntemlerinden söz etmek için, profesyonel ekibin ve gelişmiş ekipmanın var olması gerekir.
Kanalizasyon tıkanıklığında;
  • Kanal görüntüleme gibi teknolojik cihazlar,
  • Susta veya kıskaçlı sustalar gibi aletler,
  • Kanalizasyon basınçlı yıkama araçları,
  • Farklı kapasitede vidanjörler,
Gibi araçlar kullanılır. Teknik ekibin yapmış olduğu görüntüleme, kanalizasyonda oluşan tıkanmanın nedenlerinin belirlenmesinde önemlidir. Bu sayede ihtiyaç duyulan araçlar belirlenerek, uygun yöntemlerle tıkanıklığın giderilmesi sağlanır. Bazen kanalizasyon doğrudan tıkanmaz.
Alt yapı çalışmaları neticesinde veya logar bağlantılı olması durumunda tıkanabilir. Bu gibi durumlarda, öncelikle bağlantılı logarın temizlenmesi, var ise göçüklerin tamir edilmesi, sonrasında yıkama makinesi ile kanalizasyonun tamamen yıkanması gerekebilir.

Kanalizasyon Tıkanıklığının Giderilmesi İçin Ne Kadar Süre Gerekir?

Kanalizasyon tıkanıklığının giderilmesinde görev alan ekibin yetkinliği, profesyonellik gerektiren araçların varlığı, tıkanıklığın sebepleri, tıkanıklığın boyutu, sorunun giderilmesi için gereken süreyi belirler.
Sadece atıklar sebebi ile meydana gelen kanalizasyon tıkanıklıkları, uygun araçlar kullanıldığında ortalama 1-2 saatte giderilebilirken, çökmeler nedeniyle oluşan tıkanmalar ek uygulamalar gerektireceği için, daha uzun zamana ihtiyaç duyulabilir. Konusunda deneyimli ekip yapmış olduğu keşif çalışmasında ve elde edeceği görüntüleri değerlendirerek, sorunun ne kadar sürede giderileceğine yönelik açıklamada bulunur.