Muratpaşa Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?


Yaşam alanları içerisinde kullanılan tuvalet ve banyo giderlerinin yanlış ve özensiz kullanımı ile birlikte muratpaşa kanalizasyon tıkanıklığı nasıl açılır? sorusu ortaya çıkmış olur.
Bir kanalizasyon tıkanıklığı probleminde hızlı çözüm alınmak isteniyorsa mutlaka görüntü veren robot cihaza sahip olan bir işletme ile anlaşılmalıdır. Nedeni ise eskiden yapılan tıkanıklık açma çalışmaları ile tıkanmanın tam olarak nerede olduğu bilinmediği için ekstra zahmetli bir hal almaktaydı.
Öyle ki, zemin yüzeyi kırılarak boru değişimi yapma usulüne dayan bu işlemlerde yanlış yer tespiti, dolayısıyla yanlış müdahale ve ek maliyetler oluşmaktaydı. Geriye kalan inşaat onarımları da yük oluşturmaktaydı.
Günümüz koşullarında, kanal tıkanıklıkları kameralı cihazlarla, kısa garanti şekilde çözümlenebiliyor. Her ne kadar fiyat olarak fark gösterse de pahalı bir cihazın kullanılması, kesin sonuç, kırmadan işlem yapılabilmesi daha konforlu bir süreç sunuyor.
Kameralı robot cihazlar, makinenin ucundaki kamera sayesinde tıkanıklık kaynağı bulunana dek pimaş borunun içerisinde ilerletilir. Tıkanıklık sebebi görüntülendiğinde çeşidine bağlı olarak müdahale edilir. En son yeniden görüntü verilir ve açma işleminden emin olunarak işlem tamamlanır.

Kanalizasyonları Tıkayan Nedenler?

Kanal tıkanmaları, hızlıca çözüm isteyen zorlu süreçlerdir. Tıkanmanın sebepleri çoğunlukla dikkatsiz kullanım olmaktadır.
Başlıca sebepleri ise:
  • Tuvalet giderine atılan havlu peçeteler, ıslak mendiller ve bezler,
  • Oyuncak, kapak vb. maddelerin atılması ya da kaçması,
  • Zeminlerin silindiği kirli suların klozet içine dökülmesi,
  • Tamirat yapıldıktan sonra inşaat kalıntılarının klozete atılması,
  • Mutfak giderine dökülen yağ, çay, ıspanak gibi gıda ürünlerinin dökülmesi olarak sayılır.
Bunlara ek olarak sık karşılaşılmasa bile tesisat döşemede yapılan eğitim hataları ile bu sıra kullanılan kalitesiz malzeme sebebiyle de tıkanmalar yaşanır. Zamanla eskiye pimaş borularda çökme yaşanması da tıkanıklığa sebep olan etkenlerdendir.
Mutfak ve tuvaletlerin basit tıkanma sorunlarına evlerde çözüm mümkün olmakla birlikte kanalizasyon tıkanmalarında mutlaka bir uzmandan destek alınmalıdır.