Logar Tıkanıklığı Açma

Ana tesisatların geçtiği tüm alanlar logar olarak adlandırılıyor. Loglarlar birçok bölgenin su atıklarının gittiği bölümdür. Logarlar belirli nedenlerden dolayı tıkanarak büyük sorunlar oluşturabiliyor. Logaların temizlenmesi için birçok araç kullanılabiliyor. Logar temizliği diğer tesisat temizliklerine göre daha kapsamlı işlemlerden oluşuyor.
Logalarda daha büyük hatlar bulunmasından dolayı, temizliği iyi şekilde yapılması gerekiyor. Logar tıkanması durumunda profesyonel ekipler en iyi cihazları kullanarak logarların temizliğini yapabiliyor. Logar temizliklerinde kullanılan basınçlı cihazlar, logarın tıkanmasına neden olan tüm maddeleri iterek açılmasını sağlıyor.

Logar Tıkanıklığı Neden Olur?

Logar tıkanıklığına neden olabilecek etkenler değişkenlik gösterebiliyor. Ana hattan giden tüm pis sular logarlara dolarak, logarların tıkanmasına neden olabiliyor. Her logara giden su belirli bölgeyi kapsıyor. Belirli bölgelere giden sular içerisinde yer alan büyük maddeler logarların su akışını yavaşlatıyor ve maddelerin birikmesini sağlıyor.
Logar tıkanıklığına neden olan durumlar şöyledir;
  • Biriken yağmur suları
  • Yağışın fazla olması
  • Yabancı isimlerin logar içine girmesi
Biriken maddeler nedeniyle logarlarda tıkanıklık oluşabiliyor. Tıkanıklık açmak için genellikle vidanjörler kullanılıyor. Vidanjörler logar temizliği konusunda oldukça etkili olan araçlardır.

Logar Tıkanıklığını Açmak

Logar tıkanıklığını açmanın farklı yolları bulunuyor. Logar diğer tesisat hatları gibi küçük müdahalelerle açılabilecek tesisat türleri değildir. Mutlaka en üst seviye cihazların ve araçların kullanılması gerekiyor. Logarların üzerinde müdahale kapakları yer alıyor. Müdahale kapaklarından gerekli inceleme yapılarak neden tıkandığı konusunda bilgi sahibi olunuyor. Vidanjör desteğiyle logarların tıkanmasına neden olan tüm etkenler ortadan kaldırılıyor.

Logar Tıkanıklığında Ne Yapılmalı?

Logarın tıkanması büyük sorunları da beraberinde getirecektir. Kötü kokulara ve tesisatlara giden suların geri gitmesine neden olacaktır. Mutlaka uzman ekiplerden yardım isteyerek, logar tıkanıklığını kısa sürede çözmek gerekiyor.