Lavabo Tıkanıklığı Açma

Ev ve iş yerlerinde çok sık kullanılan lavabolar bazı nedenlerden dolayı tıkanabiliyor. Lavabo tıkanması durumunda oldukça kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Lavabo tıkanması durumunda yanlış müdahale edilirse, daha büyük sorunlarla karşılaşmak mümkün oluyor. Lavabo tıkanıklığı açma konusunda birçok yöntem bulunuyor. Belirlenen yöntemleri uygulayarak kısa sürede etkili sonuçlar almak mümkün oluyor. Yapılabilecek tüm müdahaleler lavabo tıkanıklığının daha kötü olmasını engelliyor. Katı cisimler veya farklı atıklar lavabo tesisat hattını tıkayabiliyor.

Lavabo Tıkanmasına Ne Yapılabilir?

Lavabo tıkanması sonucunda ortaya oldukça kötü bir manzara çıkabiliyor. Tesisatların dolması ve tıkanması, oldukça kötü bir durumdur. Lavabo tıkanması durumunda belirli işlemler yaparak tesisatın açılmasını sağlayabilirsiniz. Yanlış işlemler sonucunda tesisata daha fazla zarar verebilirsiniz. Çok büyük bir tıkanma durumunda mutlaka uzman kişilerden destek alınması gerekiyor.
Lavabo tıkanması durumunda yapılacak olan işlemler şöyledir;
  • Karbonat dökmek
  • Sirke dökmek
  • Tuzlu su dökmek
  • Özel kimyasal lavabo açan ürünler kullanmak
Belirtilen işlemler yapılarak lavabolar kolay bir şekilde açılabiliyor. Lavabo içerisine sivri cisimler sokmak daha büyük sorunlara yol açacaktır. Mutlaka uzman kişilerden destek alarak işlem yapılması gerekir.

Lavabo Neden Tıkanır?

Lavabo tıkanmasına neden olabilecek birçok farklı etken bulunuyor. Özellikle büyük cisimlerin lavaboya girmesi tıkanmaya yol açan durumlardır. Aynı zamanda lavabolara yağ dökülmesi lavaboların kolay bir şekilde tıkanmasına neden olacaktır. Lavabo tıkanmaları yemek artıkları nedeniyle de olabilir. Lavabolara sert ve büyük cisimlerin atılmaması gerekiyor. Tesisatların zarar görmemesi için dikkatli olmak büyük önem taşıyor.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Lavabo tıkanması durumunda bazı ürünlerden yardım alınabiliyor. Her zaman daha iyi sonuçlar almak için karbonat kullanılabiliyor. Karbonat ile tıkalı olan tesisatlar kolay bir şekilde açılabilir. Kullanırken dikkat ederek gerekli işlemleri yapabilirsiniz.